مدیریت روابط عمومی-  اخبار و رویدادها
آئین ورودی نو دانشجویان دختر سال ۱۴۰۲ در دانشگاه خوارزمی

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1402/8/20 | 
آئین ورودی  نو دانشجویان دختر سال ۱۴۰۲ دانشگاه خوارزمی روزهای دوشنبه هشتم و چهارشنبه دهم آبان ماه در پردیس کرج و تهران با حضور دکتر حسن بیگی رئیس دانشگاه، حجت الاسلام والمسلمین آقا طهرانی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، حجت الاسلام والمسلمین دکتر معصومی نیا معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی ، دکتر گنج بخش معاون فرهنگی، دکتر حسینی معاون دانشجویی ، مسئولان دانشگاهی  و دانشجویان برگزار شد.
در این مراسم ابتدا دکتر حسن بیگی رئیس دانشگاه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر و با آرزوی پیروزی برای مجاهدین فلسطین در جنگ با صهیونیست غاصب گفت: دانشگاه خوارزمی دانشگاهی با قدمت بیش از یک قرن می‌باشد و ریشه علم و دانش از دانشگاه خوارزمی به وجود آمده است، این دانشگاه یکی از پرافتخار ترین دانشگاههای کشور است و افراد زیادی در همین دانشگاه تحصیل کردند که در عرصه علمی و سیاسی باعث افتخار این دانشگاه و کشور بودند و توانستند در جامعه تأثیر گذار باشند.
ایشان عنوان کرد:  شما امروز نتیجه زحمات  و تلاشهای خود را در دوران تحصیل دریافت کرده‌اید که نتیجه آن قبولی در دانشگاه پر افتخار خوارزمی بوده است. این فرصت بسیار ارزشمند است فرصت خدمتگزاری به جامعه برای شما فراهم شده،  ما باید قدردان این نعمت خداوند باشیم و قطعاً وظایفی بر عهده ماست می بایست تمام تلاش خود را به کار گیریم تا از این فرصت بهره لازم را ببریم.
رئیس دانشگاه افزود: اولین توصیه من به شما دانشجویان نو ورود  این است که تجربه را ارزان بخرید. همه دنیا به دنبال این هستند که تجربه را آسان به دست بیاورند و بهترین راه کسب تجربه خواندن کتاب،  مقاله و مطالعه آثار علمی دانشمندان است. در دوره کارشناسی خواندن کتاب‌ها برای دانشجویان بسیار واجب و ضروری است نباید به یک کتاب اکتفا کنید در هر مبحثی که استاد معرفی می‌کند کتاب‌های زیادی مطالعه نمایید تا با پایه علمی قوی وارد  مقاطع بعدی شوید.  اگر در دوره کارشناسی از فرصتی که دارید خوب استفاده و دروس پایه را به خوبی مطالعه نمایید بهترین بهره را خواهید برد.
دکتر حسن بیگی اظهار داشت: در دانشگاه خوارزمی دوره کارشناسی دوره طلایی است اساتید برای دانشجویان وقت می‌گذارند و شما می بایست  هدف خود را مشخص نمایید اگر هدف شما مشخص باشد نتایج عالی به دست می آورید.
ایشان در ادامه اظهار داشت:  در حال حاضر در کشور هزار نفر دانشمند هستند که جز یک درصد برتر علمی جهان به شمار می آیند  و چند نفر از آنها نیز اعضای هیئت علمی دانشگاه خوازمی هستند. ۳۵ درصد چاپ مقالات علمی ما با همکاری اساتید بین المللی دنیا انجام می شود  مقالات به روز و قابل استناد، یعنی که دنیا مرجعیت علمی ایران را پذیرفته است از لحاظ علمی ایران در جایگاه خوبی قرار دارد.

رئیس دانشگاه گفت: دانشجویان حتماً اندیشه ورز باشند در دانشگاه دو چیز ضرورت دارد یکی علم و دیگری فکر، علم بدون فکر مشکل زا است و باعث می شود در مسیر غلط حرکت کنیم.
دکتر حسن بیگی در پایان به دانشجویان نو ورود نکاتی در خصوص انتخاب دوست، رفیق و همنشین گوشزد نمود و گفت: در انتخاب دوست خود دقت نمایید مهم است که چه کسی را به عنوان دوست و همنشین خود انتخاب می‌کنید از خداوند بخواهیم افراد خوبی برای جامعه خود باشیم و طوری درس بخوانیم که گره‌ای از مشکلات جامعه را حل کنیم و بدون کمک خداوند هرچه تلاش کنیم به نتیجه نمی‌رسیم علم و تقوا با هم انسان را به سرمنزل مقصود می‌رساند .
سپس حجت الاسلام والمسلمین آقا طهرانی با اشاره به حدیثی از حضرت علی ( علیه السلام) که فرمود رحمت خدا بر بنده ای که بداند از کجا آمده و در کجا هست و به کجا می رود، دانشجویان را به تفکر و اندیشیدن دعوت نمود و از آنها خواست از فرصت پیش رو بهترین و بیشترین استفاده را ببرند.
ایشان افزود: یکی از بهترین فرصتهایی که خداوند در اختیار انسان قرار داده است فرصت علم آموزی است قدر و ارزش خودتان را بدانید و در انتخاب دوست دقت لازم را بکار ببندید. خدایی که شما را خلق کرده است بهترین دوست و یاور شما است و خداوند هیچگاه شما را تنها نمی گذارد و در همه کارها نام و یاد خدا را سرلوحه خود قرار دهید تا ان شاءالله خیر دنیا و آخرت نصیب شما گردد.
در ادامه معاونین آموزشی و تحصیلات تکمیلی، فرهنگی و دانشجویی نکاتی در حوزه های مربوط به آموزش، نحوه و فرایند کاری سیستم آموزشی دانشگاه، خوابگاه، امور تعذیه و .... برای دانشجویان بیان کردند.
برنامه با اهدای پرچم دانشگاه توسط دانشجوی فارغ التحصیل به دانشجوی نو ورود و اجرای موسیقی توسط دانشجویان و ... به پایان رسید.

نشانی مطلب در وبگاه مدیریت روابط عمومی:
http://khu.ac.ir/find-21.6429.70334.fa.html
برگشت به اصل مطلب