مدیریت روابط عمومی-  اخبار و رویدادها
ساخت هزار واحد مسکونی متاهلی در دانشگاه خوارزمی

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1402/8/17 | 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه خوارزمی، چهارشنبه ۱۰ آبان ماه تفاهم‌نامه اجرایی ساخت هزار واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن، برای نخبگان علمی متاهل پردیس کرج دانشگاه خوارزمی در محل ساختمان مرکزی بانک کارآفرین امضا شد.
این تفاهم‌نامه با حضور علی حسن بیگی، رئیس دانشگاه خوارزمی، احمد بهاروندی، مدیرعامل بانک کارآفرین، سید مصطفی سیدهاشمی، معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و محمد جواد اسماعیلی از شرکت توسعه‌گران عمران ستاد به نمایندگی از ستاد اجرایی فرمان امام (ره) به امضا رسید.
 رئیس دانشگاه خوارزمی ، ضمن ابراز خوشحالی از تعامل بانک و ستاد با دانشگاه، گفت: «برطرف کردن دغدغه مسکن نخبگان دانشگاهی اثرات قابل توجهی در زندگی این قشر خواهد گذاشت و موجب پیشرفت طرح‌های علمی خواهد شد که نتایج آن را می‌توان در آینده کشور مشاهده کرد».
حسن بیگی افزود: این پروژه مسکن هزار واحدی می باشد و  در قالب پنج پروژه ۲۰۰ واحدی اجرا خواهد شد.
ایشان اظهار داشت:  ما در دانشگاه اساتید نخبه جوان زیادی داریم که مشکل مسکن دارند. این جوانان با استعداد در اجرای پروژه های ملی سهیم هستند. در واقع با رفع مشکل این عزیزان یک گام بزرگ برای پیشرفت کشور برخواهیم داشت.
معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، توجه خاص بانک کارآفرین به موضوع خانواده و دانشگاه را دلیل تسریع در امضای تفاهم‌نامه حاضر خواند و افزود: «براساس این تفاهم‌نامه، بانک کارآفرین در قالب نهضت ملی مسکن برای ساخت هزار واحد مسکونی برای نخبگان متاهل جوان دانشگاه خوارزمی، هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت خواهد کرد».
سیدهاشمی، تحقق هم‌افزایی نسل جوان در فضای علمی به واسطه همکاری بانک، دانشگاه و ستاد را مایه خشنودی دانست و گفت: «این تفاهم‌نامه یک گام بزرگ در مسیر پیشرفت کشور است و برمبنای آن، دغدغه مسکن اساتید و نخبگان جوان دانشگاه خوارزمی رفع خواهد شد» بی‌شک زمانی که اساتید ما، آرامش روانی از نظر مسکن داشته باشند، می‌توانند کار تحقیقاتی انجام داده و برای آبادانی و پیشرفت ایران، بیشتر تلاش کنند.
معاون هماهنگی ستاد فرمان اجرایی امام (ره) گفت: توجه به دانشگاه و علم آموزی و سیاست‌های جوانی جمعیت و فرزندآوری از تاکیدات مقام معظم رهبری (مدظله العالی)  می باشد. مثلث اجرایی دانشگاه خوارزمی، بانک کارآفرین و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) را به فال نیک می‌گیریمایشان افزود: ۱۱۰ میلیارد تومان تسهیلات برای احداث ۲۰۰ واحد خوابگاه متاهلی و اساتید در قالب نهضت ملی مسکن، در نظر گرفته شده است.
اسماعیلی پروژه‌های ستاد را از نظر کیفیت کار، سرعت اجرا و تحویل سفارش، متفاوت از سایر نهادها دانست و افزود: «ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، علاوه بر این که سودی از این پروژه دریافت نمی‌کند، ۲۵۰ میلیارد تومان نیز از منابع خود را به آن اختصاص داده است و امیدواریم با توجه به اینکه منابع مالی پروژه تامین است، در کمتر از دو سال آینده شاهد بهره‌برداری آن باشیم».
ایشان عنوان کرد: دانشگاه خوارزمی اولین دانشگاه در حوزه نهضت ملی مسکن است و  در این پروژه، پیمانکاران زیادی تمایل به همکاری با دانشگاه خوارزمی داشتند اما همراهی بانک کارآفرین، اعتماد عمومی به آن را بیشتر می‌کند.
در ادامه  مدیر عامل بانک کارآفرین، انعقاد تفاهم‌نامه‌های مشابه را سرمنشا تحقق برکات فراوان خواند و گفت: «بانک کارآفرین به عنوان یک بانک خصوصی و موفق در سال‌های گذشته، توجه ویژه‌ای به حوزه دانشگاه و شرکت‌های دانش‌بنیان داشته و در بین شبکه بانکی، میزان تسهیلات قابل توجهی را به نسبت منابع دراختیار خود به این بخش پرداخت کرده است.
بهاروندی به جنبه معنوی و فرهنگی تفاهم‌نامه نیز اشاره کرد و افزود: «همکاری با دانشگاه و کمک جهت رفع دغدغه مسکن نخبه‌های ایران، باعث مباهات است و قطعا برکات این امر شامل حال همه دست اندرکاران خواهد شد».
بر اساس این تفاهم‌نامه، مقرر شد عملیات اجرایی پروژه در اسرع وقت آغاز و نهایتا ظرف مدت ۲ سال تحویل داده شود. پیش‌بینی شده واحدهای مسکونی در محل اراضی دانشگاه خوارزمی در شهر کرج با متراژهای ۶۰ ، ۸۰ و ۱۰۰ متر مربعی ساخته شده و در اختیار نخبگان علمی متاهل قرار بگیرد.

نشانی مطلب در وبگاه مدیریت روابط عمومی:
http://khu.ac.ir/find-21.6429.70276.fa.html
برگشت به اصل مطلب