مدیریت روابط عمومی-  اخبار و رویدادها
بررسی زمینه‌های همکاری‌ میان دانشگاه خوارزمی و دانشگاه‌های برتر قزاقستان

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1402/8/7 | 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه خوارزمی، دکتر حسن ‌بیگی رئیس دانشگاه خوارزمی با علی‌اکبر طالبی‌متین رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در قزاقستان دیدار و گفت‌وگو کرد.
در این دیدار زمینه‌های همکاری‌ میان دانشگاه خوارزمی و دانشگاه‌های برتر قزاقستان در محورهای علمی، آموزشی و پژوهشی مورد بررسی قرار گرفت.
در ابتدا دکتر حسن ‌بیگی به تشریح ظرفیت‌های دانشگاه خوارزمی پرداخت و گفت: دانشگاه خوارزمی هم‌اکنون با بیش از ۱۶ هزار دانشجو در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و پسا‌دکترا آماده همکاری با دانشگاه‌های قزاقستان در زمینه‌های آموزشی، پروژه‌های مشترک تحقیقاتی-کاربردی و خدمات آزمایشگاهی است.
ایشان عنوان کرد: دانشگاه خوارزمی تاکنون با دانشگاه‌های خارجی متعددی قرارداد همکاری امضاء نموده است و این اقدام یکی از راه‌های توسعه علمی،آموزشی و پژوهشی دانشگاهها محسوب می شود که با تبادل استاد و دانشجو، ارائه ظرفیت‌های علمی دانشگاه به سایر دانشگاه‌های جهان و بهره‌مندی از امکانات و خدمات متقابل همراه است.  
رئیس دانشگاه با اشاره به آمادگی دانشگاه خوارزمی جهت پذیرش دانشجویان قزاق گفت: بیش از ۶۰۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه خوارزمی مشغول تحصیل‌ هستند.
سپس رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در قزاقستان آمادگی خود جهت برقراری ارتباط و تعاملات دانشگاه‌های ایران با قزاقستان را اعلام نمود.
آقای طالبی‌متین عنوان کرد: با توجه به ظرفیت‌های خوب همکاری دانشگاه خوارزمی این امکان وجود دارد تا بتوانیم تعاملات خوبی را با دانشگاه‌های قزاقستان از جمله دانشگاه‌ ملی اوراسیا و نظربایف داشته باشیم.
در این دیدار مقرر شد تا ابتدا محورها و ظرفیت‌های همکاری دانشگاه خوارزمی با دانشگاه‌های قزاقستان تبیین و تشریح شده و سپس به طرف قزاقی اعلام شود.
در پایان این دیدار، دانشگاه خوارزمی نیز آمادگی خود را از میزبانی رؤسای این دانشگاه‌ها اعلام نمود.

 
نشانی مطلب در وبگاه مدیریت روابط عمومی:
http://khu.ac.ir/find-21.6429.70103.fa.html
برگشت به اصل مطلب