گزارش بازدید هیات عراقی از دانشکده فنی و مهندسی

 | تاریخ ارسال: 1402/11/18 | 
روز چهارشنبه  ۱۱ بهمن ماه جلسه هیات عراقی با دانشکده فنی و مهندسی با هدف توسعه همکاری‌ها بین دانشگاه خوارزمی و دانشگاه تکنولوژی عراق برگزار شد
در این جلسه که دکتر زمانیان رئیس دانشکده و دکتر مهاجری نماینده دفتر بین­الملل حضور داشتند  دکتر زمانیان با خوش­آمدگویی و معرفی شرکت کنندگان جلسه را آغاز نمود. در ادامه جلسه، دکتر تورجی­زاده به معرفی کلی دانشکده، دستاوردها و افق­های پیشرو جهت همکاری پرداخت. سپس دکتر خالد و دکتر محسن به نمایندگی درباره دانشکده­های مختلف دانشگاه تکنولوژی و پیشرفت‌های تحقیقاتی آن مجموعه صحبت کردند.
توافقات کلیدی این جلسه، شامل راه‌اندازی برنامه تبادل علمی در رشته‌های مهندسی مختلف که در دانشکده فنی و مهندسی گروه مربوطه موجود است بود.
در ادامه بر روی، تدوین پروژه‌های تحقیقاتی مشترک با تمرکز اولیه بر مهندسی مکانیک، راهنمایی و مشاوره مشترک بر پایان­نامه­های دانشجویان تحصیلات تکمیلی، تدوین مدرک تحصیلی دوگانه، پشتیبانی از توسعه برنامه­های درسی مورد علاقه طرفین توافق گردید.
همچنین در این جلسه پیشنهاد شد که در کنفرانس‌ها و کارگاه‌هایی که هر یک از طرفین برگزار می­کنند، طرف مقابل حمایت نماید. در این زمینه حمایت از کنفرانس تکنولوژی دانشگاه عراقی در ۲ ماه آتی و کنفرانس صوت و لرزش دانشکده فنی و مهندسی در سال آتی به عنوان اولویت در نظر گرفته شد. نهایتاً طرفین در همکاری‌های بین‌المللی در ثبت اختراع، و تدوین پروژه‌های سه‌جانبه با مشارکت طرف سوم غیر ایرانی و عراقی تفاهم کردند.  
جلسه با برنامه‌ریزی برای بحث‌های بیشتر به منظور عملی کردن این توافقات با حضور دانشکده­هایی که نمایندگان آنها از سمت دانشگاه تکنولوژی در جلسه حاضر نبودند، به پایان رسید.


 CAPTCHA

دفعات مشاهده: 1087 بار   |   دفعات چاپ: 9 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر