پیام رئیس دانشگاه خوارزمی به روسای بیش از ۴۰۰ دانشگاه جهان اسلام در محکومیت رژیم غاصب اسرائیل

 | تاریخ ارسال: 1402/8/2 | 
پیام رئیس دانشگاه خوارزمی به روسای بیش از ۴۰۰ دانشگاه جهان اسلام در محکومیت رژیم غاصب اسرائیل

«إِنَّ الَّذینَ قالوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ استَقاموا تَتَنَزَّلُ عَلَیهِمُ المَلائِکَهُ أَلّا تَخافوا وَلا تَحزَنوا وَأَبشِروا بِالجَنَّهِ الَّتی کُنتُم توعَدونَ»
سوره فصلت، آیه ۳۰

«به یقین کسانی که گفتند: پروردگار ما خداوند یگانه است سپس استقامت کردند، فرشتگان بر آنان نازل می‌شوند که: نترسید و غمگین مباشید، بشارت باد بر شما به آن بهشتی که به شما وعده داده شده است».

رژیم اشغالگر صهیونیستی همواره در مدت قریب به ۷۵ سال عمر ذلت ­بار خود از هیچ تلاش مذبوحانه ­ای برای جور و ستم بر مردم مظلوم فلسطین کوتاهی نکرده و با کمک‌ رسانه‌ها و کشورهای حامی خود سعی در مخفی کردن  این ظلم نمایان داشته است، اما با حملات چند روز اخیر خود به نوار غزه در این مسیر نیز ناکام مانده است. رژیم غاصب صهیونیستی با مظلوم‌ نمایی و نشان دادن چهره «قربانی» از خود در رسانه ‌های جهان و با حمایت آمریکا، دست به قتل­ عام زنان و کودکان بی‌دفاع زده و هرچه می‌گذرد بر رفتارهای وحشیانه و درنده خویی سبوعانه ­اش افزوده می‌ شود.
در همین راستا رییس محترم دانشگاه خوارزمی، جناب آقای دکتر علی حسن­بیگی، در جهت محکوم کردن اقدامات رژیم پلید صهیونیستی و محکومیت اقدامات ضدانسانی این رژیم غاصب پیامی را به روسای به بیش از ۴۰۰  دانشگاه‌ جهان اسلام ارسال کرده و خواستار حمایت جامعه دانشگاهی جهان اسلام و مقامات بین المللی از مردم فلسطین و محکوم کردن جنایات رژیم غاصب اسرائیل شده است.
متن فارسی پیام ارسالی ریاست محترم دانشگاه خوارزمی به  بیش از چهارصد دانشگاه از ۲۷ کشور جهان اسلام در بیان همدردی با مردم مظلوم فلسطین و استمداد برای محکومیت حملات وحشیانیه رژیم صهیونیستی درغزه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

رئیس محترم دانشگاه..

همچنان که مستحضرید نوار غزه در چند روز گذشته هدف حملات هوایی رژیم غاصب صهیونیستی قرار گرفته و تا امروز، بر روی این منطقه پرجمعیت، هزاران بمب فرود آمده که منجر به کشته و مجروح شدن چندین هزار نفر شده است؛ این در حالی است که بیش از نیمی از کشته‌شدگان زن و کودک هستند. چندین هزار خانه ویران شده و بیش از یک میلیون نفر آواره شده‌اند. حمله وحشیانه صهیونیست‌ها به بیمارستان الاهلی عرب در ۱۷ اکتبر ۲۰۲۳ منجر به قتل عام بیش از ۱۰۰۰ فلسطینی شد. بسیار جای تاسف است که رژیم غاصب اسرائیل نوار غزه را به طور کامل محاصره کرده و از ارسال کمک‌های اولیه، غذا و دارو به بیش از ۲.۳ میلیون نفر جلوگیری می­کند. این رژیم اشغالگر آب، برق و دیگر خدمات ضروری را در نوار غزه قطع کرده و مردم ساکن این منطقه به دلیل کمبود منابع لازم برای تأمین معیشت با مشکلات فراوانی مواجه هستند.
در چنین شرایطی، درخواست صمیمانه ما از شما دانشگاهیان و دانشمندان جهان اسلام این است که با توجه به رسالت بشردوستانه خود، از موارد زیر حمایت کرده و پیام ما را به اطلاع جامعه جهانی و مقامات بین‌المللی برسانید و از آنها بخواهید:
  1. در این منطقه آتش‌بس فوری برقرار کنند.
  2. بمباران دانشگاه‌ها، مدارس، بیمارستان‌ها، مناطق مسکونی و زیرساخت‌های شهری را متوقف نمایند.
  3. کریدورهای لازم را برای ارسال مواد غذایی و تجهیزات پزشکی به غزه باز کنند.
  4. امکان حضور امدادگران، پزشکان و پرستاران را در غزه فراهم نمایند.
  5. خدمات مربوط به سرویس‌های آب، برق، گاز و تلفن را در غزه برقرار کنند.
همچنین با عنایت به رسالت بشردوستانه، بر ما دانشگاهیان واجب و لازم است که ظلم­ها و بی‌عدالتی‌های تحمیل شده بر این مردم ستمدیده و اشغال سرزمین‌های ایشان را محکوم نموده و با حمایت و پشتیبانی از یکدیگر به موارد ذیل دست یابیم:
  1. توقف فعالیت سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌های رژیم صهیونیستی در کشورهای مختلف.
  2. جلوگیری از ارسال تسلیحات از پایگاه‌های آمریکایی در کشورهای منطقه و سایر کشورها به سرزمین‌های اشغالی فلسطین.
  3. تنظیم کیفرخواست علیه مقامات رژیم صهیونیستی در دادگاه‌های بین‌المللی جنایات جنگی.
  4. محدود کردن فروش نفت به حامیان رژیم اشغالگر اسرائیل.
  5. و از همه مهم‌تر، افشای جنایات رژیم اشغالگر اسرائیل و حمایت آمریکا از این رژیم کودک‌کش در برابر دانشجویان و مجامع علمی سراسر جهان.


با تقدیم بهترین احترامات
دکتر علی حسن بیگی
۲۱ اکتبر ۲۰۲۳CAPTCHA

دفعات مشاهده: 2014 بار   |   دفعات چاپ: 99 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر