همایش بصیرتی - خانوادگی کارکنان دانشگاه در مشهد مقدس

 | تاریخ ارسال: 1402/5/17 | 
به همت معاونت فرهنگی دانشگاه و حوزه مقاومت بسیج کارکنان دانشگاه خوارزمی؛ همایش بصیرتی - خانوادگی کارکنان دانشگاه در مشهد مقدس برگزار شد. این همایش با حضور آقای دکتر رحمانی فرمانده حوزه مقاومت بسیج کارکنان و عضو هیات علمی دانشگاه، حجت الاسلام والمسلمین ایزدخواه کارشناس مسائل خانواده در صدا و سیما و عضو بنیاد نخبگان تبلیغات اسلامی، کارکنان دانشگاه خوارزمی به همراه خانواده هایشان از تاریخ ۱۰ الی ۱۳ مرداد ماه در مشهد مقدس برگزار شد.

روز چهارشنبه ۱۱ مردادماه در حاشیه برگزاری همایش کارگاهی با حضور کارکنان و خانواده های ایشان برگزار شد . در این کارگاه آقای دکتر مهدی رحمانی فرمانده حوزه مقاومت بسیج کارکنان و عضو هیات علمی دانشگاه خوارزمی در جمع خانواده کارکنان دانشگاه ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین علیه السلام اهانت به ساحت مقدس قران کریم را محکوم کرد. دکتر رحمانی با بیان اینکه توهین به مقدسات و ادیان الهی به هر بهانه‌ای محکوم است، خاطرنشان کرد: قطعاً این اهانت‌های مکرر به مقدسات اسلامی و قرآن کریم در برابر چشمان امت مسلمان ناشی از ذات پلید و تروریستی این جریان است که می‌خواهند نظم و تمرکز امت مسلمان را برای رسیدن به نقشه‌های شوم خود برهم بزنند. ایشان به موضوع قرآن ستیزی و قرآن هراسی اشاره کرد و گفت: اگر قرآن یک کتاب بیش نیست چرا آنقدر به روش های گوناگون کشورهای مختلف به خصوص برخی کشورهای اروپایی اجازه می دهند به ساحت این کتاب مقدس توهین شود و با اهانت کنندگان برخورد نمی شود. قرآن کریم به معنای واقعی کتاب زندگی و درست زیستن و مبین علوم و معارف مورد نیاز بشر است(سوره انعام_آیه ۵۹) و محورهای کلی این علوم و معارف موجود در قرآن: توحید و خدا شناسی، انسان شناسی، فرجام شناسی و معاد، راه شناسی و امامت و دیگر محور در این کتاب جهان شناسی است، که سلطه ناپذیری یکی از اهداف این صحیفه مطهره است.

رحمانی در ادامه بیان داشت: انسان در هر کشوری که زندگی می کند نیاز به یک قانون اساسی دارد و قانون اساسی در واقع قانون مادر آن کشور و تنظیم کننده حقوق و تکالیف آن کشور با اصول اصلی محسوب می شود. به همین ضرورت اکثر کشورها قانون اساسی دارند به جز چند کشور از جمله؛ رژیم اشغالگر قدس. اگر قانون اساسی را که از لحاظ علمی هم، مسجل است بپذیریم، چطور ممکن است بشری که در این دنیا زندگی می کند یک قانونی اساسی نداشته باشد، یک قانونی نداشته باشد که تنظیم کننده و زمینه ساز مباحث راهبردی برای بشر و راه گشای زندگی باشد. ایشان در ادامه با تاکید بر نقش حجاب در خانواده و جامعه افزود: حجاب یک واجب و فریضه دینی و اسلامی است که رعایت آن ضروری است و ترویج بی عفتی و بی حجابی خواست و برنامه دشمنان برای تضعیف بنیان خانواده و ارزش‌های دینی و ایرانی است. سپس حجت الاسلام و المسلمین ایزدخواه با اشاره به اصول و مبانی تحکیم بنیان خانواده بر ضرورت رعایت احترام متقابل پدر و مادر، نظم، قدرشناسی و ابراز محبت در خانواده تاکید کرد. ایشان حجاب را در ایجاد آرامش فکری مؤثر خواند و تصریح کرد: حجاب، زن را از موضع اتهام دور نگه می دارد و به سلامت جسمی منجر می شود. حجت الاسلام ابوالحسن ایزدخواه با بیان اینکه، باور قیامت، قناعت و آرامش سه اصل موفقیت خانواده است، افزود: خوشبخت کسی است که معنای هر کار و حرفی را که می زند بفهمد و چیزهایی که دارد را دوست داشته باشد. حجت الاسلام و المسلمین ایزدخواه تصریح کرد: رعایت حقوق متقابل زوجین در خانواده، داشتن صمیمیت و غیرت از دیگر اصول سعادت در یک خانواده است.

ایشان گفت: پدر و مادر در حضور فرزندان باید به یکدیگر نهایت ادب، احترام و محبت را داشته باشند تا فرزندانی سالم پرورش دهند. حجت الاسلام و المسلمین ایزدخواه افزود: زندگی امانت خداوند است، فرزند، همسر، خانواده و... همگی امانت در دست انسان است و انسان ها باید قدر امانت های خود را بدانند. در پایان سوالاتی توسط حجت الاسلام و المسلمین ایزدخواه مطرح و به پاسخ دهندگان هدایایی از سوی حوزه مقاومت بسیج کارکنان اهدا شد.

CAPTCHA

دفعات مشاهده: 3446 بار   |   دفعات چاپ: 112 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر