ورود به پنل کاربری
سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ ( OLD SITE )
مدیریت روابط عمومی

برگزاری نشست مشورتی و هم اندیشی دانشکده ها برگزاری نشست مشورتی و هم اندیشی دانشکده ها

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۱۰/۱ | 
روز پنجشنبه 98/9/28 نشست مشورتی دانشکده ها به منظور تدوین برنامه راهبردی دوم دانشگاه با حضور آقای دکتر حبیبی ریاست محترم دانشگاه، آقای دکتر محمد ابویی اردکان استاد دانشکده مدیریت دانشگاه تهران، اعضای هیئت رئیسه، مدیران، روسای دانشکده­ها، معاونین، مدیر گروه های آموزشی و اعضای هیئت علمی دانشگاه در تهران از ساعت 8 صبح الی 17برگزار شد.
برنامه با خیر مقدم آقای دکتر حبیبی ریاست محترم دانشگاه آغاز شد ایشان فرمودند: این برنامه با جلسات دیگر متفاوت است همانطور که اطلاع دارید امسال، سال آخر اجرای برنامه راهبردی اول دانشگاه است که این برنامه با تلاش ها و زحمات همکاران  در سال های گذشته طی جلسات متعدد و در سطوح مختلف تنظیم و تدوین شده است و اصلاحاتی روی آن انجام گرفت تا بتواند به عنوان راهنمای کار مدیران و مسئولان دانشگاه باشد.
ریاست دانشگاه در ادامه افزودند: در ابتدای سال نود و هشت به مدیران حوزه های مختلف اعلام شد تا ارزیابی مقدماتی و همچنین آسیب‌شناسی از برنامه راهبردی اول دانشگاه ارائه کنند. این کار در طول سال، انجام و گزارش های مختلف دریافت شد. بعد از اصلاحاتی که صورت گرفت، سعی شد نقایص و کمبودها برطرف و گزارش به صورت کامل تهیه شود تا بتوانیم گزارش جامع برنامه راهبردی تهیه و به عنوان محتوای اصلی برنامه جدید در اختیار واحدهای مختلف دانشگاه قرار دهیم.
ایشان عنوان کردند: مهم‌تر از نوشتن یک برنامه، اجرا و پیاده کردن آن است. معمولا بین قول و عمل افراد در زندگی فاصله وجود دارد، افرادی موفق هستند که قول و عملشان به هم نزدیک باشد اگر چنین چیزی رخ دهد ما اطمینان پیدا می کنیم که برنامه ما  با درصد بالایی قابل تحقق است.
ریاست دانشگاه در ادمه گفتند: یکی از ملزومات مهم نوشتن برنامه، به خصوص در مدل های دانشگاهی حضور فعال دانشکده ها است، به لحاظ اینکه بخش مهم اجرایی و کیفی برنامه ها در دانشکده ها رخ می دهد به عنوان مثال؛ آیا رشته های جدید ایجاد شود یا خیر، در بخش آینده پژوهشی دانشکده چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ چه اموری باید ملاک عمل قرار گیرند و در تصمیم گیری لحاظ شوند. این موارد بحث های تخصصی است که مربوط به دانشکده ها است.
 آقای دکتر حبیبی ادامه دادند: مدیریت دانشگاه مدیریت سیالی است رئیس دانشگاه، مدیران و  روسای دانشکده ممکن است تغییر کنند. اما، برنامه خوب برنامه ای است که ماندگار باشد. هدف نشست امروز این است که برنامه راهبردی دوم به صورت واقع بینانه و بر اساس نیازهای واقعی کشور، رویکرد ها و اسناد بالادستی تدوین شود.
در ادامه برنامه آقای دکتر ابویی اردکان، استاد دانشکده مدیریت دانشگاه تهران در خصوص استراتژی، دانشگاه مطالبی ارائه دادند ایشان استراتژی را از دیدگاه های مختلف بررسی کردند از جمله اینکه:
  •  استراتژی یک دیدگاه است که محتوای آن تنها از یک وضعیت شاخص تشکیل نمی شود بلکه نوعی تصور ذهنی پایدار را نسبت به جهان در بر می گیرد
  •  استراتژی تداوم رفتار است چه اندیشیده باشد چه نباشد.
  • تفکر استراتژیک ضرورت راهگشای مدیران برای مواجه با تغییر است و ...
در ادامه برنامه دفترچه برنامه راهبردی دوم دانشگاه به منظور احصا نقاط قوت و ضعف، فرصت و تهدید دانشکده ها و موسسات دانشگاه که توسط حوزه ریاست دانشگاه تهیه شده بود  بین دانشکده های مختلف توزیع شد تا اطلاعات خواسته شده تکمیل شود و در تدوین برنامه راهبردی دوم لحاظ گردد.
شایان ذکر است این کارگاه تا ساعت 17 ادامه داشت و جلسه دوم این کارگاه روز پنجشنبه 5/10/98  برگزار خواهد شد.


 CAPTCHA

دفعات مشاهده: 2223 بار   |   دفعات چاپ: 47 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر