ورود به پنل کاربری

برگزاری جلسه طرح های پژوهشی در حوزه اکتشاف در دانشگاه شهید بهشتی برگزاری جلسه طرح های پژوهشی در حوزه اکتشاف در دانشگاه شهید بهشتی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۸/۲۱ | 
به گزارش روابط عمومی جلسه هماهنگی شروع فاز یک طرح های پژوهشی در حوزه اکتشاف در تاریخ 13 آبان 1398 با حضور ریاست دانشگاه آقای دکتر حبیبی، معاون پژوهشی آقای دکتر شنبه زاده و رئیس مرکز پژوهشی نفت آقای دکتر دانشیان در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.
 سخنرانی آقای دکتر حبیبی در این جلسه :
امسال به سال رونق تولید موسوم است و همچنین در سال های اخیر بحث اقتصاد مقاومتی به عنوان شعار ملی سرلوحه مدیران کشور قرار داشته است. اگر کشور برای تحقق این امر سیاست توسعه ای خود در حوزه منابع فسیلی- معدنی قرار دهد و آنها را به فرا داده نهایی تبدیل نماید، کشورمان کشوری مستقل و آباد خواهد شد. اقدام اخیر وزارت نفت حرکتی نو و بی بدیل است که برای آسیب شنا سی صنعت نفت در بخش های مختلف پروژه های بزرگی را توصیف و برای اجرایی کردن آن دانشگاه را به صحنه آورده است. این حرکت، حرکتی فاخر و ارزشمند بشمار می آید و اقدامی است برای استفاده از ظرفیت های داخل کشور و درون زایی و در ادامه برون زایی. طبعا برای دانشگاه ها نیز فرصتی مغتنم فراهم می آورد تا برنامه های تحقیقاتی خود را در این مسیر هدایت کنند. بجا ست این حرکت وزارت نفت به عنوان یک الگوی ملی برای سایر حوزه های تخصصی و وزارتخانه ای دیگر معرفی و شناسانده شده تا در همه زمینه ها بتوانیم دانشگاه را بیش از گذشته به صحنه جامعه وارد کنیم.
دانشگاه خوارزمی به عنوان اولین نهاد آموزش عالی و در صدمین سال تاسیس مفتخر است که در این جمع قراردارد و تلاش خواهد کرد تا نقشی موثر در انجام قراردادهای نسل سوم شرکت ملی نفت ایران ایفا نماید و در مسیر انجام این پروژه ها دین خود را به جامعه اسلامی و مردم ایثار گر ادا کند. آنچنان که دانشگاه به عنوان نهاد محوری تولید و انباشت دانش در همراهی با صنعت به عنوان نهاد "تولید و کسب و کار ثروت ملی"، ایفای نقش کند..
قراردادهای نسل سوم شرکت ملی نفت ایران، مولود تغییر نگرش به توانمندی های فناورانه متخصصان داخلی و اهمیت بودجه های ماموریتی در تولید علم، توسعه فناوری و وقوع نوآوری است. این نگاه تکاملی ضمن گشودن درهای صنعت برای حضور فعالانه مراکز تحقیقاتی کشور، زمینه ساز شناخت و رفع کاستی های دانشگاه های کشور در تقویت رشد پرشتاب علمی و صنعتی ایران اسلامی عزیز خواهد بود.
چنین خاستگاهی دانشگاه خوارزمی را بر آن داشت با تکیه بر سابقه ای درخشان و بهره مندی از نیروهای متخصص و متعهد با عزمی جزم در این میدان وارد شود. حال با تلاشی مجدانه فاز صفر طرح توسعه فناوری­ های سنگ های کربناته در ناحیه دشت آبادان و تدوین نقشه راه توسعه فناوری های مرتبط، بستری مناسب برای پیشبرد اهداف عالیه کشور در امر تحقیقات و نوآوری فراهم آورد.  در این راستا دانشگاه خوارزمی در قریب یک سال گذشته ضمن ایجاد شبکه ای گسترده از خبرگان داخلی و خارجی درصدد است از ظرفیتهای جا مانده کشور را در حد امکان به بهترین شیوه ممکن بهره ببرد.
واضح است که چنین طرحی برجسته آغاز و انجام نمی شد مگر آنکه مدیران عالی صنعت نفت به ویژه آقای مهندس زنگنه وزیر محترم نفت تعاملی سازنده با مجموعه­ های دانشگاهی کشور برقرار نمایند. از این رو وظیفه خود می دانم از ابتکار ایشان و سایر مدیران عالی شرکت ملی نفت ایران به ویژه مدیریت پژوهش و فناوری و مدیریت اکتشاف آن مجموعه قدردانی و تشکر نمایم
امید است با استعانت از خداوند متعال و بهره­ گیری از خرد جمعی، تعامل و هم اندیشی با تمامی متخصصان داخل و افراد صاحب نظر در  پیشبرد اهداف این پروژه موفق باشیم و ضمن گام نهادن در مسیر گام دوم که مقام معظم رهبری آنرا تبیین کردند، نقشی موثر در اعتلای ایران اسلامی عزیز ایفا نماییم.

 CAPTCHA

دفعات مشاهده: 2229 بار   |   دفعات چاپ: 131 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر