بازدید معاونت محترم پژوهشی وزارت علوم از دانشگاه خوارزمی افتتاح آزمایشگاه های نانو و طیف سنجی

 | تاریخ ارسال: 1396/12/7 | 
بازدید دکتر برومند معاونت محترم پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از دانشگاه خوارزمی و افتتاح آزمایشگاه های نانو و طیف سنجی

آقای دکتر برومند به همراه جمعی از مدیران حوزه معاونت پژوهش و فناوری وزارت (عتف) روز یکشنبه ۹۶/۱۲/۶ به منظور افتتاح آزمایشگاه های نانو و طیف سنجی زیر مجموعه آزمایشگاه مرکزی دانشگاه خوارزمی از این دانشگاه بازید کردند. در این بازدید دستگاه های پیشرفته SEM ، GC-Mass ، AFM و دستگاه های جذب اتمی به طور رسمی مورد بهره برداری قرار گرفت. این دستگاه ها هم اکنون از طریق سامانه آزمایشگاه مرکزی دانشگاه خوارزمی سرویس دهی دارند. همچنین آقای دکتر برومند از آزمایشگاه های پژوهشکده پلاسمای این دانشگاه که برای اولین بار در کشور دانشجوی دکتری در رشته پلاسمای پزشکی دانشجو پذیرش نموده است بازدید نمودند.
در پایان معاون محترم پژوهش و فناوری وزارت (عتف ) در جلسه ای که با حضور ریاست محترم دانشگاه، اعضا هیات رییسه، معاون و مدیران حوزه معاونت پژوهشی، روسای دانشکده ها و مراکز پژوهشی دانشگاه برگزار شد شرکت نمودند. در این جلسه ابتدا جناب آقای دکتر سبحان اللهی ریاست دانشگاه ضمن خیر مقدم تاریخچه ای از دانشگاه خوارزمی به عنوان اولین موسسه آموزش عالی کشور را ارائه نمودند. سپس معاون پژوهش و فناوری دانشگاه گزارشی از فعالیت های چهار سال اخیر این دانشگاه را در حوزه های مختلف پژوهش و فناوری ارائه نمودند. در این گزارش پیشرفت های دانشگاه در زمینه آزمایشگاه مرکزی، مرکز رشد، چاپ مقالات، انتشار نشریات، ارتباط با جامعه و IT اشاره شد. سپس حاضرین به بیان دیدگاه های خود پرداختند. در پایان آقای دکتر برومند ضمن تشکر از فعالیت های دانشگاه خوارزمی به برخی از سوالات حاضرین پاسخ دادند.
ایشان فرمودند: امار ارائه شده از دانشگاه از سال ۹۳ تا حال بسیار خوب بوده و در جلسه بعدی معاونین پژوهشی دانشگاه های کشور طرح بیست بیست دانشگاه خوارزمی جهت معرفی به دانشگاه ها ارائه شود.
همچنین ایشان خاطر نشان کرد که در حال پیگیری برای واگذاری امور مربوط به راه اندازی پژوهشکده، انجمن های علمی و مجلات با دانشگاه ها هستیم.
 
 

 


 CAPTCHA

دفعات مشاهده: 12248 بار   |   دفعات چاپ: 1015 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر