ورود به پنل کاربری
یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ ( OLD SITE )
مدیریت روابط عمومی

پیام تبریک دکتر سبحان اللهی به مناسبت آستانه سال جدید دانشگاهیان محترم اعضای محترم خانواده عظیم و عزیز دانشگاه خوارزمی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۲/۲۳ | 
دانشگاهیان محترم
اعضای محترم خانواده عظیم و عزیز دانشگاه خوارزمی (نخستین موسسه آموزش عالی کشور) 


 
با سلام و احترام
        موکب نوروز از راه رسید. بهار شکوفه بار و عبیرآمیزی که مشتاقانه و شادمانه در انتظارش بودیم. سال سبزاسبز و پربار و پربرکتی که شوق تازه شدن و طراوت و دگرگونی را در ما خواهد شکفت و فکر و وجود ما را بهاری و بهارانه خواهد ساخت.
         در سالی که گذشت با تلاش­های چشمگیر شما همکاران محترم در بخش­های مختلف آموزشی، پژوهشی و بین­ المللی، دانشگاه خوارزمی جزو شانزده دانشگاه برتر کشور انتخاب گردید. فعالیت­های بین­ المللی دانشگاه رشد چشمگیری داشت، بطوریکه با چندین دانشگاه اروپایی و آسیایی تعاملات علمی آغاز و مسئولیت هماهنگی با دانشگاههای اتریش و مدیریت و راهبری پروژه­های مشترک برعهده دانشگاه ما گذاشته شد. دوره پلاسما پزشکی در کشور برای اولین بار در دانشگاه خوارزمی راه­اندازی و مرکز رشد و شرکت­های دانش­بنیان فعال شدند. احداث شهر سلول بنیادی آغاز و برای اولین بار قرارداد انجام پژوهش­های کاربردی در حوزه اکتشاف با شرکت ملی نفت ایران منعقد گردید. همچنین دو استاد این دانشگاه جزو یک درصد برتر دانشمندان جهان انتخاب شدند و دو دانشجوی نمونه کشوری هم از دانشگاه ما بودند که همه این دستاوردها نوید آینده­ای درخشان برای دانشگاه می­باشند.      
       اما سال ۱۳۹۷، برای خانواده دانشگاه خوارزمی سالی باشکوه و نقطه‌ی عطفی درخشان و پرافتخار است. امسال یکصدمین سال تاسیس دانشگاه خوارزمی به عنوان نخستین موسسه‌ی آموزش عالی کشور است. من و شماری از همکاران داخل و خارج دانشگاه از حدود سه سال پیش با تشکیل شورای سیاست‌گذاری مراسم یکصدمین سال برای برگزاری شکوهمند و خاطره‌انگیز آن برنامه‌ریزی کرده‌ایم؛ برنامه ­هایی گوناگون و پرشماری که مایلم به برخی از آنها در اینجا اشاره کنم:
      رونمایی از کتاب تاریخ دانشگاه خوارزمی؛ رونمایی از کتاب حکیم خوارزمی؛ رونمایی از تندیس بزرگ حکیم خوارزمی و سردیس پنج تن از شخصیت­ های بزرگ دانشگاه؛ رونمایی از دیوان شعر بازنشرداده شده بانو پروین اعتصامی؛ رونمایی از اولین سرود دانشگاه خوارزمی؛ رونمایی از لوگو و تمبر جشن ­های یکصدمین سال؛ تاسیس باشگاه ۱۹۱۹ با مشارکت دانشگاههای  بین­ المللی که همچون دانشگاه ما در سال ۱۹۱۹ میلادی تاسیس شده­اند و دعوت از روسای برخی از این دانشگاهها برای شرکت در جشن­ ها؛  برگزاری کنگره حکیم خوارزمی و انشالله حضور جناب آقای دکتر حسن روحانی رئیس محترم جمهور در دانشگاه؛ بازگشایی ساختمان میراثی پروین اعتصامی و مبلمان محیط اطراف دانشگاه و ده ها برنامه دیگر که به همت و مشارکت دانشجویان عزیز و همکاران گرامی که در طول سال ۱۳۹۷ روی خواهد داد.
           سابقه کهن یکصد ساله دانشگاه­مان، بار مسئولیت سترگ ما را در اعتلای نام این دانشگاه سنگین­تر از پیش می­کند. امیدوارم در سال پیش­روی، دانشگاه ما در مسیر نورانی و افتخارآمیز پویایی و والایی دم­افزونی گام بردارد و با همت و حمیت شما بزرگواران گرانقدر، قله­ های با شکوه رشد و تعالی را فتح کند.
ما بدان مقصد عالی نتوانیم رسید
هم مگر پیش نهد لطف شما گامی چند
بهارتان گلباران!
محمد علی سبحان اللهی
رئیس دانشگاه


کد امنیتی را در کادر بنویسید    
دفعات مشاهده: 633 بار   |   دفعات چاپ: 13 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر