ورود به پنل کاربری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ( OLD SITE )
مدیریت روابط عمومی

دومین همایش ملی ورزش در کودکی برگزار شد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۹/۵ | 

به گزارش روابط عمومی، دانشکدۀ تربیت­بدنی و علوم ورزشی با همکاری آکادمی ملی المپیک، پژوهشگاه تربیت­بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و معاونت تربیت­بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش، دومین همایش ملی ورزش در کودکی را با حضور آقایان دکتر مهرزاد حمیدی معاون تربیت­بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش، دکتر فضل­الله باقرزاده رئیس آکادمی ملی المپیک، دکتر رضا قراخانلو رئیس پژوهشگاه علوم ورزشی، حسین بابویی مدیرکل تربیت­­بدنی و فعالیت­های ورزشی وزارت آموزش و پرورش، ساعت8:30 روز پنجشنبه دوم آذرماه در آکادمی ملی المپیک مجموعۀ ورزشی انقلاب برگزار کرد.

همایش با سخنرانی دکتر سبحان­اللهی رئیس دانشگاه، دکتر حسین­نژاد سخنران کلیدی و دکتر عباس بهرام دبیر علمی همایش به شرح ذیل آغاز شد:

ابتدا دکتر سبحان اللهی رئیس دانشگاه ضمن خوش­آمدگویی به جمع حاضر، دربارۀ ورزش از بُعد نیروی انسانی و ارتباط آن با کودکان گفت: بزرگترین سرمایۀ هر جامعه، نیروی انسانی آن است و نقش بزرگی در توسعه یافتگی جوامع دارد. علوم ورزشی به دلیل ارتباطش با توسعه یافتگی نیروی انسانی، به عنوان یک موضوع قابل توجه و حیاتی در جامعه مطرح است. امروزه ورزش به عنوان یک علم با تخصص­های ویژۀ خود، بخصوص ارتباط با رشته­های علوم انسانی، وارد حوزه­های میان رشته ای متنوعی شده است و آقای دکتر الهی ایجاد رشته­های میان­رشته­ای را براساس نیاز­های جامعه در دانشکدۀ تربیت بدنی نوید دادند.

رئیس دانشگاه با اشاره به رشته تربیت­بدنی به عنوان یکی از رشته­های قدیمی و برند دانشگاه خوارزمی، اظهار امیدواری نمود تا با تکیه بر توانمندی هایش بتواند نقش خود را در توسعۀ علوم ورزش بویژه رشته­های میان رشته­ای ایفا نماید.

دکتر غلامرضا حاجی­حسین­نژاد عضو هیأت علمی دانشکدۀ روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه با تعریفی از طنز که: «طنز لبخند را به لب، درد را به دل و فکر را به ذهن می­دهد. فقر شادی، مرگ یادگیری است و ورزش تولد شادی است»، سخنان خود را آغاز کرد. ایشان با اشاره به اینکه انقلاب، کشور و جامعه­ای که در اندیشۀ فرزندان خود نباشد، شایستۀ آینده نیست و برای شایسته شدن باید کودکان را جدی بگیریم؛ از دانشجویان خواست تا به دنبال یادگیری بدیهیات ورزش باشند. جنب و جوش یک هوش است که نیاز به شرایط دارد تا رشد پیدا کند و جنب و جوش لازمۀ یادگیری است. وی از تنهایی به عنوان بزرگترین رنج انسان یاد کرد و ورزش را یکی از راه­های نجات از تنهایی برشمرد و وظیفۀ آموزش را یاددادن فکر کردن، سخن گفتن و عمل کردن به کودکان دانست.

سپس دکتر بهرام دبیر علمی همایش، در بارۀ این برنامه گفت: از 60 مقالۀ ارسالی به دبیرخانۀ همایش، 12 مقاله به صورت سخنرانی و 36 مقاله به صورت پوستر پذیرفته شده است. در همایش حاضر هفت کارگاه تخصصی، شش سخنران کلیدی و چهار نشست تخصصی در گرایش­های مختلف در نظر گرفته شده است. اولین همایش دانشجویی انجمن رفتار حرکتی و روانشناسی ورزشی نیز در دل همایش ورزش در کودکی برگزار شد. در پایان از حامیان مالی و معنوی همایش تشکر و قدردانی شد.

پس از افتتاحیه، برنامه های علمی همایش شامل ارائۀ مقالات، نشست­های تخصصی و سخنرانی­های کلیدی در سالن اصلی در گرایش­های مختلف آغاز شد. همچنین در سه سالن فرعی مجموعه آکادمی، کارگاه­های تخصصی در گرایش های مختلف به صورت موازی برگزار شد.

در اختتامیۀ همایش، دکتر مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش، ضمن تشکر از مسئولان برگزارکنندۀ همایش و دانشکدۀ تربیت بدنی دانشگاه خوارزمی، بر نیاز مبرم جامعه و ارگان هایی چون آموزش و پرورش به این گونه همایش­های تخصصی و لزوم برگزاری دوره های بعدی آن تأکید کرد.

 سپس دکتر علیرضا الهی رئیس دانشکدۀ تربیت بدنی و دبیرکل همایش، پس از تشکر از عوامل علمی و اجرایی، گزارشی مختصر از برنامه ها ارائه و از حامیان مالی و معنوی همایش تشکر و قدردانی کرد و از پوستر سومین همایش ورزش در کودکی که قرار است آذرماه سال آینده برگزار شود، رونمایی شد. همایش با اهدای جوایز به سخنران برتر و پوستر برتر و گرفتن عکس دسته جمعی، به کار خود پایان داد.کد امنیتی را در کادر بنویسید    
دفعات مشاهده: 789 بار   |   دفعات چاپ: 24 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر