ورود به پنل کاربری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ( OLD SITE )
مدیریت روابط عمومی

نشست "ظرفیت های تبادل علمی با دانشگاه‌های فرانسه در رشته های حقوق و علوم سیاسی" برگزار شد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۹/۲۹ | 
 
به گزارش روابط عمومی، همزمان با هفته پژوهش نشست علمی «ظرفیت های تبادل علمی با دانشگاه‌های فرانسه در رشته های حقوق و علوم سیاسی» روز سه شنبه 28 آذر در محل تالار ابوریحان با حضور دکتر فردریک لامبر استاد علوم سیاسی و رئیس دانشکده حقوق و علوم سیاسی رن 1 فرانسه و دکتر فیلیپ پییر استاد حقوق خصوصی و معاون امور بین الملل آن دانشکده، آقای دکتر سبحان اللهی رییس دانشگاه، مسئولان و اعضای هیئت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی برگزار شد. 
 در ابتدای نشست دکتر مهدی عباسی سرمدی رییس دانشکده حقوق و علوم سیاسی ضمن خوشآمدگویی به حاضران گفت: هدف از برگزاری این نشست را استفاده از ظرفیتهای متقابل دو دانشگاه خوارزمی و رن 1 عنوان کرد و ابراز امیدواری کرد که زمینه های همکاری ادامه داشته باشد. 
سپس دکتر غلامرضا کریمی مدیر همکاریهای علمی بین المللی دانشگاه گفت: دانشگاه خوارزمی مفتخر است که ارتباطات و تعاملات خوبی با دانشگاههای فرانسه دارد. وی در ادامه سخنان خود یکی از اولویتهای دانشگاه خوارزمی را بین المللی شدن آن برشمرد و ادامه داد: هیچ دانشگاهی نمیتواند به حیات خود ادامه دهد مگر اینکه بین المللی شدن را در نظر بگیرد. لذا بر آن شدیم که بسترهای مناسب را فراهم کنیم و زیرساختهای لازم جهت همکاریهای بین المللی را گسترش دهیم و در همین راستا با چند دانشگاه یادداشت همکاری امضا کردیم که برخی از آنان به مرحله اجرا نیز رسیده اند. 
مدیر همکاریهای علمی بین المللی دانشگاه خوارزمی در ادامه صحبتهای خود یکی از اولویتهای دانشگاه را تبادل استاد و دانشجو با دانشگاههای خارجی برشمرد و گفت: در راستای این اولویت باید به استادان دانشگاه فرصتهای مطالعاتی در دانشگاههای خارج از کشور داده شود و همچنین با اساتید دانشگاههای خارجی باید در قالب نشست، کارگاه و اجرای پروژه های تحقیقاتی همکاری کنیم. 
دکتر کریمی به تبادل دو طرفه دانشجویان نیز ابراز علاقه مندی کرد و با اشاره به امضای قراردادی با دانشگاه پاریس 13 با موضوع تبادل متقابل 5 دانشجو، گفت: یکی دیگر از راهبردهای ما گرفتن استادان راهنمای خارجی مشترک برای پایان نامه ها است و دانشجویان میتوانند یک استاد خارجی را به عنوان co supervisor یا main supervisor انتخاب کنند که طبق مصوبه هیئت رئیسه دانشگاه، استاد راهنمای خارجی در جلسه دفاع از پایان نامه حضور یافته و در کنار آن یک کارگاه یا نشست هم برگزار میشود که اکنون نیز بیش از 20 مورد پایان نامه با استاد راهنما یا استاد مشاور خارجی داریم. 
  
در ادامه دکتر فردریک لامبر ضمن تشکر از رییس و معاونین دانشکده حقوق و علوم سیاسی، دانشگاه خوارزمی را دانشگاهی با شهره بین المللی دانست و از حضور در این دانشگاه ابراز خرسندی کرد. او همچنین هدف خود از سفر به ایران را گفتگو در مورد همکاریهای مشترک از جمله تبادل دانشجو، برگزاری کنفرانسها و فرصتهای مطالعاتی بیان کرد و از علاقه مندی دانشگاه خود برای همکاری در زمینه های مختلف با دانشگاه خوارزمی  خبر داد. 
سپس دکتر فیلیپ پییر ضمن ابراز خرسندی از حضور در دانشگاه خوارزمی، گفت: از زمان انتخاب ریاست جدید دانشگاه رن 1 و همچنین معاون امور بین الملل آن، دو اولویت در زمینه بین المللی یعنی فناوریهای جدید و همکاریهای بین المللی با دانشگاههای خارج از اروپا شناسایی شدند و در همین راستا، ما را تشویق کردند که اولین ماموریت را در زمینه آشنایی با ایران انجام دهیم تا پس از آن، ریاست دانشگاه در صدر هیئتی از دانشگاههای ایران بازدید کنند. 
دکتر پییر در ادامه سخنان خود دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه رن 1 را  23000 دانشجو برشمرد که 13 درصد آن را دانشجویان خارجی تشکیل میدهند. او همچنین از انجام 30 ماموریت در حوزه دانشکده حقوق این دانشگاه در سال گذشته در زمینه سفر به کشورهای خارجی یا دعوت از اساتید جهت حضور در دانشگاه رن 1 و رشد چشمگیر آن نسبت به سال گذشته خبر داد و نسبت به انجام تزهای دکتری به صورت مشترک و تطبیقی بین دانشگاه رن 1 و دانشگاههای مختلف ابراز علاقه مندی کرد.
در ادامه دکتر لامبر و دکتر پییر به صورت مشترک به ارائه معرفی، شرایط تحصیلی، محتواها و اهداف آموزشی، امکانات و آمار و ارقام مرتبط با دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه رن 1  پرداختند. 
 
در پایان پرسش و پاسخ بین حاضران انجام شد. 
 
شایان ذکر است در این نشست، هیات خارجی ضمن ملاقات با دکتر محمدعلی سبحان اللهی رییس دانشگاه، موافقتنامه اعلام همکاری بین دانشکده حقوق و علوم سیاسی خوارزمی و دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه رن 1 را امضا کردند.


کد امنیتی را در کادر بنویسید    
دفعات مشاهده: 869 بار   |   دفعات چاپ: 19 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر