منو های اصلی
Skip to Content

حضور دکتر براری معاون وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در دانشگاه خوارزمی

 

 

 

به گزارش روابط عمومی، جلسه­ا­ی با حضور هیأت رئیسه­ی دانشگاه و مدیران حوزه­ی معاونت پژوهشی و جعمی از استادان با سخنرانی آقای دکتر براری معاون محترم حقوقی امور دولت و مجلس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در صبح روز شنبه 95/12/21 در حوزه­ی ریاست پردیس کرج دانشگاه برگزار شد.

دکتر محمدحسین مشهدی­زاده سرپرست معاونت پژوهشی در باره­ی این نشست گفت: با توجه به تغییر سیاست دانشگاه­های دنیا از نسل سوم (بحث فناوری) به نسل چهارم (تأکید بر شرکت­های دانش بنیان) و تربیت افراد توانا و کارآفرین در دانشگاه­ها، بحث استارت آپ­ها مطرح شده است که در دانشگاه­ها مراکزی تشکیل شود تا ایده­ی دانشجویان و استادان محترم، گردآوری و پرورش داده شود و با استفاده از سرمایه­های بخش خصوصی آن  ایده­ها به ثروت تبدل شود. در این زمینه حوزه­ی ICT  جایگاه ویژه و مهمی دارد؛ چون اکثر صنایع و خدمات ما به نحوی به ICT مربوط می­شود و تلاش بیشتری را در این حوزه می­طلبد.

معاون پژوهشی در ادامه افزود: نتیجه­ی جلسات با وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات و مدیرکل ارتباطات استان البرز و اظهار تمایل آنان برای کمک به تشکیل استارت آپ­ها در زمینه­ی ICT  در دانشگاه خوارزمی، در جلسه­ی امروز تمامی کسانی که در زمینه­ی ICT فعالیت دارند، برای ارائه­ی گزارش حضور داشتند.

در این جلسه دکتر براری در خصوص اهمیت و ویژگی مراکز استارت آپ­ها، توانمندی، شیو­ی کار و نحوۀ فعالیت بخش خصوصی، توضیحات ارزشمندی ارائه نمود. وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان رابط، بخش خصوصی را که درپی این نوع فعالیت­ها هستند به دانشگاه معرفی می­کند و با بررسی ایده­ها، افرادی از بخش خصوصی با مشارکت دانشگاه وارد بازار کار می­شوند و در درازمدت دانشگاه در تمام این شرکت­ها که تأسیس می­شوند از نظر مادی و معنوی سهیم خواهد بود. آقای دکتر مشهدی­زاده با اشاره به اینکه بحث استارت آپ در رشته­های دیگر توسط مرکز کارآفرینی قبلاً شروع شده است، اعلام کرد که دانشگاه، فضای فیزیکی مناسبی در محل ساختمان کتابخانه­ی مرکزی برای تشکیل استارت آپ در زمینه­ی ICT   اختصاص داده است.